Logo

Wordpress

Opiekujemy się i administrujemy Twoją stronę na Wordpress®.

Administracja Wordpress. Co dokładnie wchodzi w skład usługi

kopia zapasowa Twój hosting nie robi kopii zapasowych?
My tak!

Jeśli posiadasz konto na zwykłym hostingu współdzielonym, kopia zapasowa Twojej strony może nie być wykonywana automatycznie, nawet jeśli jest wykonywana to wysoce prawdopodobne iż dostępna jest jedynie jej jedna ostatnia wersja, która również może być wydawana klientowi - ale odpłatnie. W ramach Usługi Administracji Wordpress ® wykonujemy w każdym miesiącu kopie zapasową Twojej strony i utrzymujemy ją na zewnętrznych serwerach kopii zapasowych przez okres 1 m-ca. O tym jak ważne jest wykonywanie kopii zapasowych chyba nie musimy Cię przekonywać. Kopie zapasowe są podstawą do wykonania jakichkolwiek prac na stronie. Niestety Kopię zapasową docenia się wtedy - gdy jest awaria.

Lustro strony Istota wykonywania testów aktualizacji.

W ramach Usługi Administracji Wordpress® Twojej strony wykonujemy jej tzw. kopię lustrzaną. Jest to nic innego jak niezależna kopia Twojej strony, umieszczona na naszych serwerach, zamknięta dla ruchu z zewnątrz. W pierwszej kolejności na takiej właśnie kopii strony wykonywane są wszelkiego rodzaju aktualizacje czy wdrożenia funkcjonalności (np. nowych wtyczek). Dzięki temu możemy bez przeszkód wraz z klientem przeprowadzać wszelkiego rodzaju testy poprawności, optymalizacji, bezpieczeństwa. Dopiero po uzyskaniu pozytywnego wyniku wdrażamy je na żywym organiźmie, Twojej stronie, czyli tzw. produkcji.

Aktualizacje Ręczne i automatyczne, krytyczne aktualizacje.

Aktualizacje Wordpress® dzielą się na ręczne i automatyczne. Automatyczne zawierają krytyczne poprawki, są wykonywane zg. z ideologią wp-cron, czyli w momencie dostępności aktualizacji i odwiedzin strony - jest wdrażana taka aktualizacja automatycznie przez silnik Wordpress®. Natomiast jeśli chcemy podskoczyć do nowszej wersji (gałęzi) Wordpress® zawierającej nowe funkcjonalności oraz możliwości instalowania aktualnych wersji wtyczek - taką aktualizację musimy przeprowadzić ręcznie. Dodatkowo aktualizacje wtyczek są bardzo istotnym elementem, które w większości bez odpowiedniego podejścia mogą skończyć się tzw. wysypaniem strony lub widoku strony. W ramach Usługi Administracji Wordpress® wszystkie wtyczki aktualizujemy najpierw na Kopii Lustrzanej Strony, testujemy jej poprawność i funkcjonalność - dopiero potem przeprowadzamy aktualizacje na Produkcji, czyli Twojej stronie Wordpress®.

Przepisanie szablonu Używasz darmowego szablonu - prosisz się o kłopoty.

Pokusą jest używanie darmowych szablonów Wordpress® niemniej jednak niesie to za sobą duże ryzyko i wiele problemów, których w większości przypadków klienci nawet nie są świadomi. Szablony tworzone są dla ogółu, dla wszystkich, zawierają masę funkcjonalności, z których klient - po dostosowaniu do swoich potrzeb - nie korzysta. Ponadto jeśli chodzi o jakość i bezpieczeństwo kodu - szablon szablonowi niestety nie jest równy. Nie są też przeprowadzane jego aktualizacje. Z tego właśnie powodu przepisujemy (tj. tworzymy od podstaw) taki szablon dla klienta, który jest dopasowany pod jego potrzeby. Eliminujemy potrzebę użycia mnogich wtyczek - a co za tym idzie - związane z tym kłopoty - poprzez użycie Pól ACF lub piszemy własne wtyczki do treści, tak aby zminimalizować bałagan i umożliwić wykonanie optymalizacji oraz uzyskanie wysokich wyników w Google Page Speed - co jest istotne dla pozycji strony w wynikach wyszukiwania Google. Dzięki temu otwiera się prosta droga do bezpieczeństwa i wdrażania w przyszłości nowych funkcjonalności bez dużego nakładu prac. Nasze wtyczki są pisane w języku polskim, z dokładnym opisem, dzięki czemu kolejna osoba wprowadzająca treść nie potrzebuje przeszkolenia opartego na wyjątkach czy biegłości w języku angielskim. Wszystko odbywa się intuicyjnie z poziomu natywnych funkcji Wordpress®.

Optymalizacja Poprawiamy wydajność Twojej strony

Zarówno przy usłudze Przepisania Szablonu jak i Administracji Wordpress® wdrażamy rozwiązania optymalizacji Twojej strony, dzięki czemu ma ona szansę uzyskać lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania. Przeprowadzamy testy Google Page Speed, GMetrix, SEO i W3C. Wykonujemy wewnętrzny audyt, w wyniku którego oferujemy wypełnienie wszelkich braków w kodzie strony. Oferujemy też zastosowanie wdrożenia funkcjonalności polepszających prędkość wczytywania Twojej strony WWW np. poprzez redukcję ilości zapytań do serwera, optymalizację obrazów lub zastosowanie systemów cache. W ramach usługi możliwa jest również migracja na nasze serwery, które obsługują już najnowszy protokół HTTP2.0 oraz umożliwiają generowanie darmowych certyfikatów SSL od Let's Encrypt, uznawanych przez przeglądarki.

Monitorowanie Analiza dostępności strony w internecie.

W ramach usługi Administracji wykonujemy również monitorowanie dostepności Twojej strony przez 24/h w interwale 15-minutowym. Badane parametry to czas dostępności on-line strony WWW, czas downtime jak i średne opóźnienie, z czego wyniki zbiorcze przesyłamy co miesiąc w formie raportu. Monitorowana są również terminy upływu ważności certyfikatów SSL w domenach, co zabezpiecza przed niemożnością wejścia na stronę w przypadku wygasłego certyfikatu SSL.

Bezpieczny szablon Wordpress

Jakie błędy popełnia się podczas używania szablonów Wordpress®
Strony oparte na Wordpress®, bezpieczne szablony, administracja Wordpress® Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory.

masz pytania wyślij wiadomość e-mail